19 lutego – rocznica urodzin Mikołaja Kopernika

19 lutego to dzień urodzin Mikołaja Kopernika. Rocznica urodzin twórcy teorii heliocentrycznej i jednego z najważniejszych badaczy w dziejach nauki polskiej i światowej jest okazją do odchodów w ramach Dnia Nauki Polskiej.

W naszej szkole Dzień Nauki Polskiej obchodziliśmy 20 lutego 2023 roku. W tym dniu odbyły się dwa konkursy:

Dla uczniów klas młodszych przygotowaliśmy – Konkurs plastyczny pt. PORTRET KOPERNIKA a dla uczniów starszych – TURNIEJ WIEDZY, przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych – dla uczniów klas IV-VI oraz VII –VIII.

Uczniowie odpowiadali na 10 pytań – ci młodsi i na 14 pytań – ci starsi.

Podsumowanie obu konkursów odbyło się 21 lutego 2023 roku na 3 lekcji.

Organizatorzy – pani Magdalena Piwowarczyk oraz pan Marek Skórzak – wręczyli dyplomy oraz słodki poczęstunek wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego oraz najlepszym uczniom, którzy zdobyli 10 – młodsi i 14 punktów – starsi – w Turnieju Wiedzy.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok!

Ponadto pani Natalia Stokłosa przygotowała w Wordwallu test – zachęcamy do zrobienia go. Link znajduje się na stronie internetowej szkoły (link)- sprawdźcie się! Życzymy powodzenia.

Organizatorzy: