Budżet obywatelski – głosowanie [281]

A może Ekstraliga Gliwickich Szkół Podstawowych, jak Ekstraklasa?
Marco – Making things unique proponuje, a my polecamy!

Jak co roku rozpoczął się w naszym mieście sezon na projekty z Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego (GBO). Bardzo podoba nam się idea zgłaszania dzielnicowych i ogólnomiejskich propozycji w celu wzbogacania Gliwic – wspaniałego miejsca pracy i życia. Jest to również bardzo skuteczny sposób budowania społeczeństwa obywatelskiego i współdecydowania o losach naszego miasta. W tym roku my również zgłosiliśmy projekt ogólnomiejski, do którego chcielibyśmy przekonać mieszkańców Gliwic. 💪Chcielibyśmy zorganizować piłkarską Ekstraligę Gliwickich Szkół Podstawowych. Ligę, w której reprezentacje szkół podstawowych grałyby ze sobą przez cały rok, na wzór krajowej Ekstraklasy piłki nożnej. Poniżej przedstawiamy największe pozytywy tego projektu, mając nadzieję, że przekona to Gliwiczan do oddania głosu właśnie na tę inicjatywę.

⚽️ Cykliczny i konsekwentny wysiłek fizyczny dzieci i młodzieży

⚽️ Przyzwyczajanie młodzieży do odpowiedzialnego i dojrzałego podejścia do obowiązku regularnego uczęszczania w rozgrywkach

⚽️ Kształtowanie długofalowego podejścia do sportowej rywalizacji z innymi uczestnikami „Ekstraligi”

⚽️ Uświadamianie jak działa zasada fair play w sporcie z zachowaniem wzajemnego szacunku zarówno na boisku jak i poza nim

⚽️ Możliwość poczucia się jak zawodowy piłkarz w profesjonalnym klubie, który przez cały rok konsekwentnie walczy o najwyższe trofeum

⚽️ Budowanie identyfikacji ze szkołą, którą reprezentuje się w rozgrywkach

⚽️ Możliwość porównywania swoich umiejętności z innymi kolegami z podobnych roczników

⚽️ Możliwość bycia zauważonym przez profesjonalnych trenerów piłkarskich

⚽️ Możliwość zdobycia prawdziwego pucharu, medali oraz innych, bardzo atrakcyjnych nagród.

Bardzo prosimy o Twój głos. Numer naszego wniosku to 281.

Dziękujemy!💪💪💪