Program Rodzina 500 plus oraz program Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO)

Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Oddział ZUS w Zabrzu

Od 1 stycznia 2022 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie realizował program Rodzina 500 plus oraz program Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO).
W związku z tym rozpoczęliśmy ogólnopolską kampanię informacyjną. Na jej potrzeby uruchomiliśmy podstronę internetową dotyczącą świadczenia 500 + oraz świadczenia RKO.
 
Program Rodzina 500 plus to rządowy program, który stanowi finansowy fundament wsparcia polskich rodzin.
Rodzinny Kapitał Opiekuńczy to nowe świadczenie dla rodziców dzieci w wieku od 12 miesiąca do 35 miesiąca życia włącznie – w sumie 12 tys. zł na drugie i każde kolejne dziecko.
 
Wnioski o świadczenia można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.
Świadczenia będą wypłacane wyłącznie na rachunki bankowe.
 
 W sprawie programu Rodzina 500 plus oraz Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego uruchomiona została specjalna infolinia 22 290 55 00 (czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00).
Konsultacje i porady w świadczeń będzie można również uzyskać:
·         w Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS w dni robocze (pn.–pt.) w godz. 7.00 –18.00 pod numerem telefonu 22 560 16 00 lub za pośrednictwem maila na adres:cot@zus.pl,
·         we wszystkich placówkach ZUS,
·         podczas e-wizyty w ZUS.

Wystawa pokonkursowa „Nie taki dziki, jak go malują”

02.12.202 odbyło się podsumowanie X edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Nie taki dziki, jak go malują”. Spośród 113 nadesłanych prac wyłoniono 29 laureatów. Otrzymali oni nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Rudziniec, SP3, a także Radę Rodziców SP3.

Od 3 stycznia do 28 lutego 2022, w Miejskiej Bibliotece Centralnej – Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Kościuszki 17 w Gliwicach, będzie można obejrzeć wystawę pokonkursową nagrodzonych prac. Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy

III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY PT.„GWIAZDA BETLEJEMSKA”

REGULAMIN MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
PT.„GWIAZDA BETLEJEMSKA”
trzecia edycja

  1. Konkurs adresowany jest do dzieci (przedszkola, zerówki) i młodzieży  szkół podstawowych oraz ich opiekunów: nauczycieli plastyki, katechezy  i wychowawców.
  • Organizatorem konkursu  jest Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej  z Oddziałami Integracyjnymi nr 3
    im. Arki Bożka w Gliwicach.
  • Cele konkursu:
  • Uwrażliwienie uczniów na ogromne znaczenie tajemnicy Bożego Narodzenia w Piśmie Świętym Nowego Testamentu.
  • Rozwijanie wyobraźni plastycznej poprzez twórcze podejście do scen Nowego Testamentu przedstawiających m. in. gwiazdę betlejemską.
  • Zainteresowanie uczniów tradycjami świąt Bożego Narodzenia.
  • Zainteresowanie różnorodnością technik plastycznych.
  • Wymiana twórczych doświadczeń.
  • Zasady konkursu: technika prac dowolna
  • format prac A3 i A4 (mogą być prace przestrzenne)prace płaskie należy oprawić w passe-partout
  • zgłoszenia udziału nadsyłamy do 20 grudnia 2021 roku na adres e-mail: samorzad.uczniowskiSP3@sp3gliwice.pl
    na odwrocie pracy należy zamieścić informacje: (wypełnione drukowanymi literami)
imię i nazwisko autorawiek  i  klasaadres placówki wraz z numerem telefonu
i adresem e-mail
imię i nazwisko opiekuna
    
  • Etapy konkursu:

I    etap –  wpłynięcie prac

II  etap –  prace komisji, wyłonienie nagrodzonych i wyróżnionych prac

III  etap – wystawa, podczas której nastąpi wręczanie nagród i wyróżnień.

  • Termin nadsyłania prac: 10.01.2022 r. (e-mail: samorzad.uczniowskiSP3@sp3gliwice.pl)

ADRES:

ul. Daszyńskiego 424

44-151 Gliwice – Ostropa

tel. (32) 234 82 21

Do prac dołączamy zgody udziału w konkursie wraz ze zgodami na upowszechnianie wizerunku (wypełniane komputerowo lub drukowanymi literami), załącznik 1 i 2.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU I ŻYCZYMY SUKCESÓW W PRACY TWÓRCZEJ.

Organizatorzy.

Wyniki X edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt.: „Nie taki dziki, jak go malują”

Wyniki X edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt.: „Nie taki dziki, jak go malują”, zorganizowanego pod honorowym patronatem Nadleśnictwa Rudziniec
2 grudnia 2021

Klasy 0 – III

I miejsce: Andrea Hapon ZSP13
Op. plastyczny: Barbara Grabiec

II miejsce: Alicja Marchacz SP13
Op. plastyczny: Agnieszka Kupczyk

III miejsce: Jan Pyśniak SP2
Op. plastyczny: Martyna Kokoszka

Wyróżnienie: Emilia Strzeżoń ZSP11
Op. plastyczni: Bożena Bednarska – Zielińska, Ewa Zembik

Wyróżnienie: Adam Korczyński SP13
Op. plastyczny: Agnieszka Kupczyk

Wyróżnienie: Kuba Rojek SP23
Op. plastyczny: Ewa Pasternak

Kwalifikacje do wystawy:

– Paulina Michalik SP13
Op. plastyczny: Agnieszka Kupczyk

– Gabriela Rduch SP13
Op. plastyczny: Agnieszka Kupczyk

Hanna Kołodziej ZSO4
Op. plastyczny: Danuta Jankowska

– Karol Sznajder SP13
Op. plastyczny: Agnieszka Kupczyk

– Tymoteusz Jałowiecki SP3
Op. plastyczny: Iwona Jaskuła

Klasy IV – VI

I miejsce: Leon Urbasek ZSO4
Op. plastyczny: Danuta Jankowska

II miejsce: Lena Belzyt SP9
Op. plastyczny: Magdalena Ratecka

III miejsce: Natalia Dubełek SP39
Op. plastyczny: Iwona Bogatko

Wyróżnienie: Agata Kluska SP Filomata
Op. plastyczny: Iza Gielnik

Wyróżnienie: Iwona Bijok SP39
Op. plastyczny: Iwona Bogatko

Wyróżnienie: Filip Stach ZSO7
Op. plastyczny: Małgorzata Latos

Kwalifikacje do wystawy:

– Amelia Suchan SP9
Op. plastyczny: Magdalena Ratecka

Hanna Zielińska SP Filomata
Op. plastyczny: Iza Gielnik

– Małgorzata Ajdukiewicz SP9
Op. plastyczny: Magdalena Ratecka

Klasy VII – VIII

I miejsce: Beniamin Kłos ZSO4
Op. plastyczny: Danuta Jankowska

II miejsce: Amelia Dubełek SP39
Op. plastyczny: Iwona Bogatko

III miejsce: Julia Cholewa SP12
Op. plastyczny: Lidia Drabikowska

Wyróżnienie: Damian Majnusz ZSO4
Op. plastyczny: Danuta Jankowska

Wyróżnienie: Emilia Gawryluk ZSO4
Op. plastyczny: Danuta Jankowska

Wyróżnienie: Konrad Wojciechowski ZSO7
Op. plastyczny: Michał Staska

Kwalifikacje do wystawy:

Maja Baran SP12
Op. plastyczny: Lidia Drabikowska

– Bartosz Bubała ZSO7
Op. plastyczny: Bożena Kolus

– Gaja Kalinowska ZSO4
Op. plastyczny: Danuta Jankowska

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Nagrody i dyplomy można odbierać od dnia 10 grudnia w placówce organizatora:
SP3, ul. Daszyńskiego 424, 44 – 151 Gliwice.

Zmiana numeru telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży na 800-12-12-12

Ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka.


Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież
będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne,
to 800 12 12 12.

Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym

Centrum Projektów Polska Cyfrowa ogłosiło nabór wniosków w ramach Grantów PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym – link do strony https://www.gov.pl/web/cppc/wsparcie-ppgr

Celem jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi (dzieci i wnuki byłych pracowników PGR) w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu.

Rodzic/opiekun prawny/pełnoletni uczeń składają oświadczenia na podstawie wzoru określonego w Regulaminie konkursu (regulamin i wzór oświadczenia pod linkiem wskazanym na początku).

Termin na złożenie oświadczeń, wraz z informacją o zapotrzebowaniu (czy sam komputer/laptop/tablet, czy łącznie z usługą dostępu do internetu) przez rodziców/opiekunów prawnych/pełnoletnich uczniów do szkół, w których uczą się uczniowie, zostaje wyznaczony do dnia 27 października br.