Projekt klasowy „ Ważne Miasta Polski”

W kwietniu klasa 2b podjęła pracę nad projektem klasowym „ Ważne Miasta Polski” w oparciu o tekst w podręczniku „ Projekt Paryż”, inspirowany pytaniami „Od czego zależy sukces grupy ”?
Uczniowie :
– dobrali się w grupy,
– wybrali sobie jedno z wyznaczonych miast; Gliwice, Kraków, Warszawa,
– opracowali plan projektu
Na przygotowanie projektu przeznaczyliśmy miesiąc czasu .
30 maja odbyły się prezentacje prac na bardzo wysokim poziomie dlatego też zaprezentowaliśmy je uczniom klas I- III.
Uczniowie wykazali duże zaangażowanie, poczucie obowiązku, samodyscyplinę oraz umiejętność współpracy w grupie.

Gratuluje!!!!

GALERIA:
https://photos.app.goo.gl/rHZARTe1YZr6gCYQ8

Koncert galowy Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Religijnej

24.05.2019 r. odbył się koncert galowy z wręczeniem nagród laureatom XIII Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Religijnej „Pieśń niesiemy w darze” , a wśród nich nasi mali artyści, którzy zdobyli w nim I miejsce.
Wydarzenie to odbyło się w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II.

Więcej o tym wydarzeniu można przeczytać tutaj:
https://gliwice.gosc.pl/gal/pokaz/5587960.Festiwal-piosenki-religijnej-w-Gliwicach/52#gt

oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/pg/Zesp%C3%B3%C5%82-Szkolno-Przedszkolny-nr-8-w-Gliwicach-921937117878653/photos/?tab=album&album_id=2732323496839997

I miejsce w konkursie piosenki religijnej

Dnia 10 maja 2019 roku wybrani uczniowie z klas I-III wzięli udział w XIII Wojewódzkim Konkursie Piosenki Religijnej PIEŚŃ NIESIEMY W DARZE dedykowanym Janowi Pawłowi II (organizowanym przez Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 8 w Gliwicach).

Nasz zespół zdobył PIERWSZE MIEJSCE w kategorii klas młodszych śpiewając piosenkę Bóg jest tu (z instrumentalnym akompaniamentem na kolorowych dzwonkach). Uroczysta gala z występami laureatów i wręczeniem nagród odbędzie się 24 maja o godz. 10.00 w Centrum Edukacyjnym Jana Pawła II w Gliwicach.

Nasi mali muzycy to: Agata Jackowicz, Klara Kunas, Zosia Adryańska, Julia Murawska, Zosia Golec, Lena Stachowska, Jakub Dapkun, Filip Faber, Krzysztof Wymysło i Sebastian Bendorz.
Zespół został przygotowany przez p. Krzysztofa Polaneckiego. Gratulujemy!!!

Finał konkursu „Regionalne stroje krajów Unii Europejskiej „

Organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach.
Finał konkursu miał miejsce w dniu 1 maja 2019 r. w Parku Chopina w Gliwicach podczas Pikniku Europejskiego.
Celem konkursu było upamiętnienie 15. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, poznanie wyglądu strojów regionalnych z różnych krajów UE oraz rozwijanie postaw proeuropejskich.
Uczestnicy mieli wykonać strój regionalny wybranego kraju UE oraz zaprezentować go.

Naszą szkołę w pięknych strojach reprezentowały uczennice Sabina Tkacz oraz Zosia Guła z klasy 6a pod opieką opiekuna Samorządu Uczniowskiego Pana Marka Skórzaka.

Laureaci konkursu „Wielkanocne zwyczaje”

Klasy 0-III

I miejsce: Kamila Różańska kl. IIB

II miejsce: Adam Kalnik kl. IIA

III miejsce: Bartosz Zyzański OA
III miejsce: Zuzann Kozubek OB
III miejsce: Oskar Muc OB
III miejsce: Maria Kijas OB
III miejsce: Nela Jagieła OB

Klasy IV-VIII

I miejsce: Piotr Piecuch kl. VA

II miejsce: Wiktoria Różańska kl. VIIIA
II miejsce: Sonia Schombierska kl. VIIIA

III miejsce: Jakub Wilk kl. IIIA
III miejsce: Julia Król kl. IVA
III miejsce: JessicA Borówka kl. IVA
III miejsce: Arkadiusz Hudziec kl. IVB
III miejsce: Fabian Piechota kl. IVC

💙💙 Obchody Światowego Dnia Autyzmu 💙💙

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – obchodzony corocznie 2 kwietnia.

Włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, dlatego dziś w naszej szkole było…niebiesko! Zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli w ubiorze dominował kolor niebieski.

 

 

Kolor niebieski 👖🆒 w tym dniu jest symbolem solidarności z osobami z autyzmem. Celem Światowego Dnia Świadomości Autyzmu jest podnoszenie świadomości ludzi na temat zaburzeń związanych ze spektrum Autyzmu.💙💙

 

 

Laureaci konkursu „Mądre słowa, dobre słowa”

 

Podsumowanie konkursu
„Mądre słowa, dobre słowa – także w Internecie”
lista laureatów

Klasy 0-III:

I miejsce: Oskar Muc, Martyna Kroczek, Bartosz Zyzański, kl. 0A
Opiekun: Katarzyna Masternak – Franik

II miejsce: Alan Pykało, kl. 0A
Opiekun: Iwona Jaskuła

III miejsce: Amelia Bednorz, kl. 0A
Opiekun: Iwona Jaskuła

Wyróżnienie: Marcel Warzyński, kl. 0B
Opiekun: Justyna Lebek

Wyróżnienie: Grupa 0A – praca wspólna
Opiekun: Iwona Jaskuła

Klasy IV-VII:

I miejsce: Dawid Liszczyna, kl. IVA
I miejsce: Bartek Ślązak, kl. VB
I miejsce: Natalia Laska, kl. VB
I miejsce: Zofia Guła, kl. VIa

II miejsce: Michał Pańka, kl. VB
II miejsce: JakubPańka, kl. VA
II miejsce: Hanna Kaiser, kl. VIIA
II miejsce: Martyna Markowska, kl. VIIA

III miejsce: Martyna Kłyk, kl. VIIA
III miejsce: Kamila Stasiowska, kl. VIIA

Wyróżnienie: Zuzanna Barczyńska, kl. VIIA
Wyróżnienie: Maja Augustyniak, kl. VIIA
Wyróżnienie: Sebastian Copija, kl. IVA
Wyróżnienie: Anna Maj, kl. VIIA

Gratulujemy laureatom oraz dziękujemy wszystkim za udział!