Wyniki szkolnego konkursu fotograficznego pt. MOJA FLAGA  

Wyniki szkolnego konkursu fotograficznego pt. MOJA FLAGA  zorganizowanego z okazji obchodów  Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w SP3:

KLASY 1-3


I m. – Krzysztof Wieczorek, klasa 1 b
I m. – Krzysztof Wieczorek, klasa 1 b

II m. – Oliwier Kalnik, klasa 1 b

III m. – Igor Biegesz, klasa 1 c

KLASY 4-8

Nagrody:

I m. – Patryk Zaczkiewicz, klasa 5a

II m. – Dominik Pietrzyk, klasa 5a

III m. –  Joanna Kiffer, klasa 4a

Wyróżnienia:

  • Julia Jonda , klasa 4b
  • Jakub Pańka , klasa 8a

W konkursie udział wzięli również:

  • Julia Król
  • Kinga Piwowarczyk
  • Adam Kalnik
  • Sebastian Copija
  • Mateusz Wojtasik
  • oraz Natan Faber

Link do galerii z pracami konkursowymi: FLAGA KONKURS 09.05.2022

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Konstytucji 3 Maja

W dniu 28.04.2022 uczniowie naszej szkoły uczcili Święta: Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Konstytucji 3 Maja poprzez zapalenie zniczy pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego w Gliwicach. Uczniowie krzewiąc postawę patriotyzmu oraz zdrowego trybu życia, do placu na którym znajduje się Pomnik Józefa Piłsudskiego udali się na rowerach.

Flagi, kotyliony i znicze przygotowała klasa 5a.

Wyniki konkursu „Wielkanocne zwyczaje”

Wyniki szkolnego konkursu plastycznego „Wielkanocne zwyczaje”
zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski SP3

Klasy „0” – III

I miejsce: Hanna Wojtaszczyk, kl. 2B

II miejsce: Oliwier Kalnik, kl. 1B

III miejsce: Wojciech Mróz, kl. 1A

Wyróżnienie: Julia Gładysz, kl. 3B, Jakub Gładysz, kl. 1B

Klasy IV – VIII

I miejsce: Zofia Adryańska, kl. 4B

II miejsce: Michał Hauser, kl. 8A

III miejsce: Emilia Hauser, kl. 5A, Maria Bielicka, kl. 7B

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za przesłanie prac – widać w nich zaangażowanie
i kreatywność.
Samorząd Uczniowski

22 kwietnia – Dzień Ziemi

#SprzątamyDlaPolski

Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski” w ramach, której nasi uczniowie posprzątali teren szkoły i jej najbliższą okolicę. Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne swojej najbliższej okolicy, ale także kształtowanie postaw odpowiedzialności za wspólne dobro.



Więcej zdjęć z wydarzenia: Dzień Ziemi 22.04.2022

Wielki sukces w językowym konkursie recytatorskim

Dziś w ZSO nr 8 w Gliwicach odbyła się III edycja Konkursu Recytatorskiego w języku angielskim i niemieckim. Trzy uczennice i jeden uczeń naszej szkoły zdobyli czołowe miejsca na podium w dwóch kategoriach językowych. Jesteśmy z Was bardzo dumni i serdecznie gratulujemy sukcesu!

język angielski
I miejsce -Adrianna Grzegorzek
II miejsce– Karolina Foit

język niemiecki
I miejsce – Rozalia Skop
III miejsce – Patryk Rudzki

Wyniki konkursu „MOJA ULUBIONA PIOSENKA”

SZKOLNY KONKURS WOKALNY „MOJA ULUBIONA PIOSENKA”

17 marca odbył się w naszej szkole VII Szkolny Konkurs Wokalny „Moja ulubiona piosenka“.

Przedstawiamy jego laureatów:

I miejsce: (ex aequo) Joanna Kiffer z klasy IV a i Maksymilian Piwko z klasy IV a
II miejsce: Patryk Rudzki z klasy VII a
III miejsce: Zofia Adryańska z klasy IV b

Wyróżnienia:

Anna Simkina z klasy IV b
Maciej Polanecki z klasy VII c
Natalia Różańska z klasy VIIc

Przyznana została także nagroda publiczności, którą zdobyła Natalia Różańska z klasy VII c.

Wszystkim uczestniczkom konkursu dziękujemy i gratulujemy wspaniałych występów!

Dziękujemy również publiczności, którą w tym roku stanowił zespół muzyczny „Nutki-półnutki“.

Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w konkursie w kolejnym roku szkolnym.

Mamy nadzieję, że spotkamy się już tradycyjnie w szerokim gronie szkolnym.

Organizatorzy: Aneta Kozioł i Krzysztof Polanecki

Podsumowanie konkursu „Żołnierze wyklęci w kodach QR”

1 marca odbył się szkolny konkurs dla uczniów klas VI-VIII upamiętniający Narodowy Dzień Pamięci o ,,Żołnierzach Wyklętych”, który przygotowała klasa 7 ,,b”. Prezentujemy zdjęcia oraz wyniki konkursu pt. ,,ŻÓŁNIERZE WYKLĘCI W KODACH QR”.

Laureaci:

Joanna Kiffer, 4a
Kinga Kokoszka , 7b
Ula Żurawska , 4a
Oliwia Piątek, 6 a
Ewa Myśliwiec, 6 a
Kacper Popek, 4 a
Tobiasz Maryniak, 5 b
Zosia Golec, 5b

Wyróżnieni za udział (tylko osoby, które oddały karty wypełnione bezbłędnie!):

Dawid Karlikowski-Październy 7 b, Maja Czyżykowska 7 b, Mateusz Kozuschek 5b, Laura Kozioł 5b, Kacper Cieśla 7c, Wiktoria Adryańska 8 b, Kuba Grzegorczyk 7 a, Julia Szudarek 8b, Nicola Chamera 6a, Nikodem Chuchnowski 4a, Jessica Borówka 7a, Zosia Markucik 7a