Wyniki części recytatorskiej konkursu „Motyw zimy w poezji”

KLASY I-III

I miejsce:      Zofia Golec kl. IIIb
                 Agata Szymaniec kl. IIIb

II miejsce: Emilia Hauser kl. IIIa
                     Marek Gębol kl. IIb
                  Agata Jackowicz kl. IIa

III miejsce: Zuzanna Wygaś kl. IIIb
                      Zofia Adryańska kl. IIb
                   Adrianna Grzegorzek kl. Ia

Wyróżnienia:

– Remigiusz Piwko kl. IIIa
– Borys Nowak kl. Ia
– Seweryn Romejko kl. Ia

KLASY IV-VI

I miejsce: Wiktoria Adryańska kl. VIb
                  Rozalia Skop kl. Vb

II miejsce: Julia Szudarek kl. VIb

III miejsce: Lena Stachowska kl. IVa
                    Maciej Polanecki kl. Vc

Wyróżnienia:

– Maria Bielicka kl. Vb
– Anastasiia Kharytonova kl. Vc
– Weronika Wiatrowska kl. Vc
– Natalia Kowalska kl. Va
– Maria Ordonowska kl. Va
– Kacper Sierszeń kl. Via

KLASY VII-VIII

I miejsce: Maja Stachowska kl.VIIb

II miejsce: Lena Czardybon kl. VIIb

III miejsce: Maria Paleta kl. VIII

Wyróżnienie:

– Sabina Tkacz kl. VIIa

Wyniki części plastycznej konkursu „Motyw zimy w poezji”

WYNIKI
SZKOLNEGO KONKURSU  RECYTATORSKO – PLASTYCZNEGO
O NAGRODĘ DYREKTORA SZKOŁY
„Motyw zimy w poezji”

Klasy 0 – III

I miejsce: Szymon Wojtasik 0B
I miejsce: Jakub Owieśny IIA
II miejsce: Julia Murawska IIB
II miejsce: Nela Jagieła 0B
III miejsce: Wiktor Płonka 0B
III miejsce: Zuzanna Kaczmarzyk IB

Wyróżnienie: Julia Jonda IIB
Wyróżnienie: Agata Jackowicz IIA
Wyróżnienie: Klara Kunas IIB
Wyróżnienie: Tymoteusz Kolaszko 0A
Wyróżnienie: Zofia Golec IIIB
Wyróżnienie: Zofia Adryańska IIB
Wyróżnienie: Adrianna, Zuzanna, Anna, Karolina, Sara, Hanna, Maria – klasy IA i IB

Klasy IV – V

I miejsce: Julia Król VC
II miejsce: Jakub Wilk IVA
III miejsce: Maja Czyżykowska VB

Wyróżnienie: Kinga Kokoszka VB
Wyróżnienie: Aleksandra Gruszczyńska VB
Wyróżnienie: Dawid Liszczyna VA
Wyróżnienie: Michał Owieśny VA
Wyróżnienie: Aleksandra Iłczyk IVA

Klasy VI – VIII

I miejsce: Magdalena Kozuschek VIB
II miejsce: Kacper Kaczmarczyk VIA
III miejsce: Julia Winkler VIB

Wyróżnienie: Daniel Dehn VIB
Wyróżnienie: Szymon Pysz VIA
Wyróżnienie: Lena Imiela VIB
Wyróżnienie: Natalia Laska VIB
Wyróżnienie: Jakub Pańka VIA

Gliwicki Tygiel Kultur

Uczniowie klasy 3a i 3b z „kółka artystycznego” pod kierunkiem Pań:
I. Krotky, B. Chudoby oraz A. Kozioł brali udział w Gliwickim Tyglu Kultur
i Smaków, który odbył się 21.11.2019 r. w CH FORUM.
Dzieci zaprezentowały tańce śląskie ” Trojak” oraz „Koziorajka”.

Udział SU w akcji ‚Pola nadziei”

Samorząd Uczniowski SP3 brał w październiku udział w akcji akcji „Pola Nadziei”, którą organizowało w tym roku Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach.
Dzieci przeszły z Rynku do Parku Chopina i sadziły w nim krokusy.

Druga akcja zorganizowana została w SP3 – w szkole trwała zbiórka sadzonek kwiatów, część sadzonek dokupiono z funduszy szkoły. Dzięki temu Samorząd Uczniowski w ramach solidaryzacji z akcją „Pola nadziei” posadził na terenie szkoły krokusy, które ozdobiły jej otoczenie .

XXIV Igrzyska Placówek Integracyjnych

14 listopada klasa IA wzięła udział w XXIV Igrzyskach Placówek Integracyjnych, zorganizowanych przez Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 5 w Gliwicach. W tym roku tematem przewodnim imprezy był cyrk. Uczniowie SP3 przygotowali kolorowe kotyliony w kształcie klaunów, błyszczące czapeczki oraz pomalowali swoje nosy na czerwono. Radości było wiele, wszyscy mogli sprawdzić swoje umiejętności w trakcie ciekawych zabaw ruchowych i różnorodnych konkurencji. Nasi młodzi sportowcy spisali się na medal!

Podsumowanie VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego: „KUNDEL BURY, KUNDEL SZARY…”

24.06.2019 nastąpiło podsumowanie VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu  Plastycznego: „KUNDEL BURY, KUNDEL SZARY POTRZEBUJE CIĘ DO PARY. ZAOPIEKUJ SIĘ NIM PROSZĘ, A PRZYNIESIE CI KALOSZE… – NA WSPÓLNY SPACER.” Honorowy patronat nad konkursem objęło Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami – Koło Gliwice, w ramach Programu „Bezpieczna Łapa”.

Do oceny jury wpłynęło 99 prac z gliwickich szkół podstawowych. Wystawę pokonkursową można oglądać od 1.07 – 30.09.2019 w Bibliotece Centralnej.

Wręczenie nagród laureatom odbędzie się w dniu 12 września 2019 (czwartek) o godz.17.00 w Miejskiej Bibliotece Centralnej – Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Kościuszki 17 w Gliwicach. Serdecznie zapraszamy!

Grupa młodsza:

I miejsce: Jakub Zając, lat 6 SP9 Opiekun: Maria Proniewicz
I miejsce: Julia Murawska, kl. IB SP3 Opiekun: Hanka Dajos

II miejsce: Iga Krufczyk, lat 9 SP13 Opiekun: Bogumiła Sitko – Kalinowska
II miejsce: Filip Żmura, lat 9 SP21 Opiekun: Nicole Bielawska

III miejsce: Justyna Palenga SP3 Opiekun: Dorota Dendzik

Wyróżnienie: Jakub Owieśny, kl. IA SP3 Opiekun: Dorota Dendzik
Wyróżnienie: Alicja Kaczmarczyk, kl. 0A SP3 Opiekun: Iwona Jaskuła

Grupa starsza:

I miejsce: Martyna Marszałkowska SP6
I miejsce: Wiktoria Tyczyńska, kl. VIIB SP41 Opiekun: Ewelina Paluch
I miejsce: Oliwia Kopeć, kl. VC SP12 Opiekun: Lidia Drabikowska

II miejsce: Marcel Chudy, kl. VIB ZSP4 Opiekun: Iwona Bogatko
II miejsce: Wiktoria Wojciechowska, kl. VIB SP41 Opiekun: Ewelina Paluch
II miejsce: Magdalena Kozuschek, kl. VB SP3 Opiekun: Dominika Mandrak – Schlifka

III miejsce: Zofia Rzeźnikiewicz, kl. VIB ZSP4 Opiekun: Iwona Bogatko
III miejsce: Daniel Smolis, kl. VIA SP3 Opiekun: Małgorzata Pytlos
III miejsce: Aleksandra Bialik, kl. VIIA SP3 Opiekun: Magdalena Strączek

Wyróżnienie: Lena Oleńko, kl.VIA SP41 Opiekun: Ewelina Paluch
Wyróżnienie: Oliwia Brzezińska, kl. IVA SP15 Opiekun: Iwona Snopek
Wyróżnienie: Maja Czyżykowska, kl. IVB SP3 Opiekun: Katarzyna Przybyła
Wyróżnienie: Maja Stachowska, kl. VIB SP3 Opiekun: Joanna Kowalska
Wyróżnienie: Hanna Kaiser, kl. VIIA SP3 Opiekun: Magdalena Strączek
Wyróżnienie: Ida Durbacz, lat 13 SP6
Wyróżnienie: Ada Żmuda, kl. VII SP6 Opiekun: Gabriela Mnich – Witkowska
Wyróżnienie: Pola Widek, kl. VII Filomata Opiekun: Iza Gielnik

Kwalifikacje do wystawy:

Amelia Grudnik, kl. IV Filomata Opiekun: Iza Gielnik
Maja Pająk, kl. IV Filomata Opiekun: Iza Gielnik
Julia Dywańska, kl. VI Filomata Opiekun: Iza Gielnik
Filip Murzyński, kl. VI Filomata Opiekun: Iza Gielnik
Karol Krukowski, kl. IV Filomata Opiekun: Iza Gielnik
Natalia Leśniewska, kl. IV Filomata Opiekun: Iza Gielnik
Alicja Turkowska, kl. IVA SP39 Opiekun: Iwona Bogatk
Julia Hajbowicz, kl. IVA SP39 Opiekun: Iwona Bogatk
Dominik Styła, kl. VIA SP39 Opiekun: Iwona Bogatko
Weronika Jop, kl.VD SP12 Opiekun: Lidia Drabikowska
Mateusz Wyciszkiewicz, kl. IVA SP15 Opiekun: Iwona Snopek
Olena Kamińska, kl. VA SP6 Opiekun: Gabriela Mnich – Witkowska
Agnieszka Wiśniewska, kl. VII SP6 Opiekun: Gabriela Mnich – Witkowska
Ewa Hanulok, kl. VA SP6 Opiekun: Gabriela Mnich – Witkowska
Agnieszka Łyczbińska, kl. VC SP41 Opiekun: Ewelina Paluch
Dominika Walczak, kl. VIIB SP41 Opiekun: Ewelina Paluch
Wiktoria Hajdas, kl. VIIB SP41 Opiekun: Ewelina Paluch
Kacper Kaczmarczyk, kl. VA SP3 Opiekun: Beata Paśnik
Aleksandra Gruszczyńska, IVB SP3 Opiekun: Katarzyna Przybyła
Dawid Liszczyna, kl. IVA SP3 Opiekun: Teresa Walke
Kamila Kokoszka, kl. VIIA SP3 Opiekun: Magdalena Strączek
Oleksandra Simkina SP3 Opiekun: Joanna Kowalska
Julia Król, kl. IVC SP3 Opiekun: Katarzyna Kenig – Machejek
Alicja Różańska, kl. VIB SP3 Opiekun: Joanna Kowalska
Bartłomiej Ślązak, kl. VB SP3 Opiekun: Dominika Mandrak – Schlifka Martyna Wysocka, kl. VIIA SP3 Opiekun: Magdalena Strączek
Zofia Guła, kl. VIA SP3 Opiekun: Małgorzata Pytlos
Andrzej Wilamowski, kl. VIB SP3 Opiekun: Joanna Kowalska
Maja Jagieła, kl. IVC SP3 Opiekun: Katarzyna Kenig – Machejek
Bartosz Śmieszek, kl. VIA SP3 Opiekun: Małgorzata Pytlos
Łukasz Szydło, kl. VIA SP3 Opiekun: Małgorzata Pytlo

Prace zakwalifikowane do wystawy (wykorzystane do plakatów):

Weronika Niedźwiedzka, kl. IIA SP41 Opiekun: Ewelina Paluch
Julia Rudner, kl. IVB SP15 Opiekun: Iwona Snopek
Milena Winiarz, kl. IB SP3 Opiekun: Hanka Dajos
Mateusz Grabiec, kl. IVC SP3 Opiekun: Katarzyna Kenig – Machejek

Podsumowanie programu „Twoje dane – twoja sprawa”

W naszej szkole zakończyła się kolejna edycja programu „Twoje dane  – twoja sprawa”. Zorganizowaliśmy liczne zajęcia, na których dzieci poznały zasady bezpieczeństwa w sieci.
Mamy nadzieję, że także rodzice mogli dowiedzieć się czegoś, co pozwoli im na bezpieczniejsze poruszanie się w dygitalnym świecie. Ten świat zaskakuje nas nowymi osiągnięciami, nowinkami technicznymi oraz rozwiązaniami IT, które ułatwiają nam życie. Jednak pośród nich czają się nowe niebezpieczeństwa, na które warto być przygotowanym. I właśnie dlatego po raz kolejny przystąpiliśmy do programu „Twoje dane  – twoja sprawa”, aby pokazać Państwu jak w świecie technologii i cyfryzacji chronić siebie oraz swoje dzieci.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursach oraz aktywne uczestniczenie w zajęciach na temat cyberbezpieczeństwa.

Sprawozdanie z programu „Twoje dane – twoja sprawa” – edycja IX

Koordynator programu
Małgorzata Ginko

Projekt klasowy „ Ważne Miasta Polski”

W kwietniu klasa 2b podjęła pracę nad projektem klasowym „ Ważne Miasta Polski” w oparciu o tekst w podręczniku „ Projekt Paryż”, inspirowany pytaniami „Od czego zależy sukces grupy ”?
Uczniowie :
– dobrali się w grupy,
– wybrali sobie jedno z wyznaczonych miast; Gliwice, Kraków, Warszawa,
– opracowali plan projektu
Na przygotowanie projektu przeznaczyliśmy miesiąc czasu .
30 maja odbyły się prezentacje prac na bardzo wysokim poziomie dlatego też zaprezentowaliśmy je uczniom klas I- III.
Uczniowie wykazali duże zaangażowanie, poczucie obowiązku, samodyscyplinę oraz umiejętność współpracy w grupie.

Gratuluje!!!!

GALERIA:
https://photos.app.goo.gl/rHZARTe1YZr6gCYQ8

Koncert galowy Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Religijnej

24.05.2019 r. odbył się koncert galowy z wręczeniem nagród laureatom XIII Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Religijnej „Pieśń niesiemy w darze” , a wśród nich nasi mali artyści, którzy zdobyli w nim I miejsce.
Wydarzenie to odbyło się w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II.

Więcej o tym wydarzeniu można przeczytać tutaj:
https://gliwice.gosc.pl/gal/pokaz/5587960.Festiwal-piosenki-religijnej-w-Gliwicach/52#gt

oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/pg/Zesp%C3%B3%C5%82-Szkolno-Przedszkolny-nr-8-w-Gliwicach-921937117878653/photos/?tab=album&album_id=2732323496839997