„Koch auf Deutsch – Gotuj po niemiecku!”

Dnia 10.12.2015 r. czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w pierwszych świątecznych warsztatach kulinarnych po niemiecku pt.: „Koch auf Deutsch – Gotuj po niemiecku!”.  Zaproszeni do udziału w tym ciekawym wydarzeniu zostaliśmy przez Dom Współpracy Polsko – Niemieckiej w Gliwicach we współpracy z Konsulatem Republiki Federalnej Niemiec w Opolu.
W Restauracji Dworek Hrabiego w Gliwicach uczestnicy w języku niemieckim rozmawiali o zwyczajach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz poznawali tajniki przygotowania świątecznych pyszności. Zapoznali się z nazwami przypraw
i składników, których później użyli do samodzielnego upieczenia świątecznych pierniczków. Następnie w krótkiej przerwie po wyczerpującym ugniataniu ciasta –
dzieci przedstawiły przygotowane przez siebie występy artystyczne – kolędy, wiersze
i inscenizacje o tematyce bożonarodzeniowej. Po tej nastrojowej części warsztatów wróciliśmy do najprzyjemniejszej ich części – ozdabiania naszych pierniczków, które mogliśmy zabrać do domu na pamiątkę mile spędzonego dnia.
Organizatorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz życzymy Wesołych Świąt!

Koch auf Deutsch – Gotuj po niemiecku!