Konkurs

Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach w ramach Kampanii „RAZEM PRZECIW PRZEMOCY”

zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem:

PRZEMOC NIE JEST ROZWIĄZANIEM!

Do wygrania atrakcyjne nagrody! Wyróżnione prace zostaną wyeksponowane na wystawie i wykorzystane jako ilustracje w kalendarzu OPS w Gliwicach.

Cele konkursu:

· propagowanie idei przeciwdziałania przemocy,

· afirmowanie prawidłowych zachowań społecznych opartych na wzajemnym szacunku i życzliwości,

· eliminowanie zachowań agresywnych i przemocy w grupie rówieśniczej i w ro-dzinie,

· uświadomienie możliwości rozwiązywania sytuacji problemowych bez stoso-wania przemocy.

Kategorie wiekowe:

a. klasy I – III szkoły podstawowej,

b. klasy IV – VI szkoły podstawowej,

c. klasy VII – VIII szkoły podstawowej.

PRACA KONKURSOWA

1. Konkurs plastyczny ma na celu propagować ideę przeciwdziałania przemocy i afir-mować prawidłowe zachowania społeczne oparte na wzajemnym szacunku i życzliwości, zatem praca konkursowa nie może przedstawiać aktów przemocy.

2. Praca konkursowa powinna spełniać następujące kryteria:

a. temat pracy konkursowej – prace mogą przedstawiać artystyczne wizje autorów z zachowaniem tematyki;

b. rozmiar – praca konkursowa powinna być wykonana w formacie A3 (297 x 420 mm)

c. forma i technika – technika płaska, wykonanie: farby, pastele, kredki,

d. praca powinna być wykonana samodzielnie przez pojedynczego autora,

Więcej szczegółów dotyczących konkursu znajduje się w Regulaminie dostępnym w szkole. Zapraszamy do zabawy.

Termin oddawania prac w szkole: do 10.11.2021 r.

Samodzielne przesłanie do organizatora: do 17.11.2021 r.

Koordynator: Marta Lewandowska