Plastyczny Konkurs Szkolny pt. KULTURA JĘZYKA NA CO DZIEŃ

Plastyczny Konkurs Szkolny pt. KULTURA JĘZYKA NA CO DZIEŃ zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Gliwicach

ADRESACI KONKURSU: Uczniowie klas I-VIII

CELE KONKURSU:

• poznanie pojęcia kultura języka
  • uświadomienie uczniom roli języka podczas codziennej komunikacji
  • poszerzenie świadomości językowej ucznia
  • poznanie zasad etykiety językowej
  • zabawa z frazeologią

TECHNIKA: malarstwo (farby plakatowe lub akwarelowe), rysunek (pastele), collage

FORMAT: A3, forma płaska

ZAKRES TEMATYCZNY:

Kategorie:

KLASY I-III

Dosłowna interpretacja wybranego  frazeologizmu: mieć długi jęzor, strzępić język, trzymać język za zębami

KLASY IV-VI

Plastyczna interpretacja znaczenia  wybranego frazeologizmu lub przysłowia: strzępić język, mleć  jęzorem, kaleczyć język;  Koniec języka za przewodnika.

KLASY VII –VIII

Zapoznanie się z podstawowymi zasadami językowego savoir vivre’u [czytaj: sawuar wiwru] i przedstawienie jednej albo kilku z nich w formie plakatu (dopuszczalny format A2) albo komiksu(format A3).  (ZASADY ODBIERAMY u  Pani  M. Piwowarczyk)

KAŻDĄ PRACĘ PODPISUJEMY:

• imię i nazwisko uczestnika
  • klasa
  • opiekun

INFORMACJE  DODATKOWE:

Do pracy należy dołączyć wymagane zgody. ( każdy uczestnik osobno) Prace wykonujemy indywidualnie albo w parach (2 osoby)

Na prace czekamy do   9.03.2020r.
Prace należy składać u opiekunów SU.

Z  A  P  R  A  S  Z  A  M  Y !!!!!