Podsumowanie projektu NPRC

W ramach NPRC klasy 4 – 8 realizowały projekt edukacyjny „Drzwi do świata książki”. W trakcie lekcji wychowawczych uczniowie czytali i omawiali fragmenty wybranej książki. Efekty końcowe w postaci pięknie ozdobionych drzwi ilustrujących omawiane książki przedstawiamy poniżej:

Dnia 23.10.2018 uczniowie klasy trzeciej zaprosili swoich młodszych kolegów do wspólnego, głośnego czytania. W tym wydarzeniu uczestniczyło 46 uczniów z klas 1 – 3. Spotkali się oni w klasie specjalnie ozdobionej na tę okazję przez trzecioklasistów. Dzieci w czasie trzech godzin lekcyjnych wspólnie odkrywały przygody Gangu słodziaków opisywane w książce Renaty Piątkowskiej ” Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Zostały przeczytane cztery opowiadania.
W międzyczasie uczniowie wzięli udział w zabawach ruchowych takich jak: „Lustro”, „Zgadnij kto to” oraz w mniejszych grupach zagrali w gry planszowe. Kilkoro uczniów z klasy trzeciej zaprezentowało stworzone przez siebie opowiadania o Słodziakach.
„Pierwszaki” pochwaliły się swoimi pracami plastycznymi wykonanymi na konkurs. Na koniec uczennica z klasy drugiej przeczytała dzieciom opowiadanie pt.:” O szacunku, czyli
udku kurczaka” z książki „12 ważnych opowieści – polscy autorzy o wartościach”