PODWÓJNY SUKCES „NUTEK-PÓŁNUTEK”! 

Dnia 29.04.2022 r. nasz szkolny zespół muzyczny „Nutki-półnutki” wziął udział w XIV Wojewódzkim Konkursie Piosenki Religijnej „Pieśń niesiemy w darze” dedykowanym św. Janowi Pawłowi II, zorganizowanym przez SP nr 18 w Gliwicach (pod patronatem ks. biskupa Jana Kopca).  

Nasz zespół wystąpił w dwóch kategoriach: klasy 4-6 i klasy 7-8. Młodsi uczniowie zaśpiewali piosenkę „Jak morska fala”, akompaniując do piosenki na bum-bum rurkach, a starsi piosenkę „Panu Naszemu pieśni grajcie”, akompaniując na kolorowych dzwonkach.  

Konkursowe jury zdecydowało, iż w kategorii klas 4-6 nasz zespół zdobył II MIEJSCE, a w kategorii klas 7-8 „Nutki-półnutki” wywalczyły I MIEJSCE.  

20.05.2022 r. w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II w Gliwicach odbyła się uroczysta Gala konkursowa (połączona z wręczeniem nagród przez JE księdza biskupa Andrzeja Iwaneckiego wraz z dyrektorem SP 18 w Gliwicach panią Małgorzatą Semik) i koncert laureatów, podczas którego zaprezentowały się młodsze i starsze „Nutki-półnutki”.  

Nasi laureaci z młodszej grupy: Zosia Adryańska, Jakub Dapkun, Filip Faber, Emilia Hauser, Agata Jackowicz, Joanna Kiffer, Antoni Kunas, Klara Kunas, Karol Liber, Sara Stachowska, Krzysiu Wymysło.  

Laureaci ze starszej grupy: Marysia Bielicka, Liwia Czardybon, Anastasia Kharytonova, Julia Król, Ewa Myśliwiec, Natalia Różańska, Rozalia Skop, Lena Stachowska, Maciej Polanecki.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych! 
Aneta Kozioł i Krzysztof Polanecki 

Więcej informacji o konkursie oraz dodatkowe zdjęcia można znaleźć pod następującymi linkami: 

https://gliwice.gosc.pl/gal/pokaz/7569176.Wojewodzki-Konkurs-Piosenki-Religijnej/10#gt

https://zsp8.edu.pl/aktualnosci-szkola/1170-gala-xiv-wojewodzkiego-konkursu-piosenki-religijnej-piesn-niesiemy-w-darze

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=921937117878653&set=a.7430772880328345

https://zsp8.edu.pl/aktualnosci-szkola/1144-wyniki-miedzyszkolnego-konkursu-piosenki-religijnej-piesn-niesiemy-w-darze-2022