Rowerowy Maj 2022 – podsumowanie

W dniach 04 – 24 maja 2022 r.
nasza szkoła wzięła udział w kampanii
Rowerowy Maj 2022.

Rowerowy Maj – największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.

W akcji udział wzięło łącznie 220 uczniów i 29 pracowników, którzy wykonali łącznie 6288 przejazdów.

Nasza szkoła startowała w kategorii szkół średnich, w której zajęliśmy

I miejsce w Gliwicach, otrzymując nagrodę pieniężną w kwocie 3 000 zł.

Najaktywniejszymi klasami okazały się VI a, II a, I c i III b uzyskując wynik 51 % frekwencji. W nagrodę otrzymały bilety do kina.

Dla pozostałych uczniów, którzy systematycznie uczestniczyli w Rowerowym Maju, przyznano nagrody indywidualne w formie: plecaków, nerek, portfeli i breloków.

Rowerowy Maj 2022 w Gliwicach | Edukacja (gliwice.eu)