STUDNIA DLA POŁUDNIA

swiatowy-dzien-wody22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody.

Wspólnie z uczniami i nauczycielami naszej szkoły włączyliśmy się
w działania Polskiej Akcji Humanitarnej i przeprowadziliśmy akcję „Studnia dla Południa”. Celem akcji było zwrócenie uwagi uczniów na fakt, iż woda jest podstawowym prawem każdego człowieka i każdy człowiek powinien mieć do niej dostęp. Na lekcjach wychowawczych uczniowie zdobyli wiedzę o problemach związanych z dostępem do wody na świecie. Nauczyciele rozmawiali z uczniami o skutkach braku dostępu do wody oraz sposobach jej oszczędzania. Efektem końcowym każdej lekcji były piękne prace dzieci promujące znaczenie wody. Z kolei uczniowie klas starszych zbudowali z plastikowych butelek symboliczną studnię. W tym dniu zarówno nauczyciele jak i uczniowie ubrali się na niebiesko. Przeprowadziliśmy również zbiórkę pieniążków na budowę studni w Somalii.

Serdecznie dziękujemy za naprawdę ogromne zaangażowanie!
Opiekunowie Samorządu: M. Strączek, D. Mandrak – Schlifka, M. Golec

Studnia dla Południa