Wyniki konkursu „ Wiosna, lato, jesień, zima – ptak bez wody nie wytrzyma…”

Szkoła Podstawowa nr 3, Miejska Biblioteka Publiczna – Filia nr 1 i Galeria SMS są organizatorami Międzyszkolnego Konkurs  Plastycznego pt.: „ Wiosna, lato, jesień, zima – ptak bez wody nie wytrzyma…” skierowanego do uczniów szkół podstawowych i specjalnych. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami – Koło Gliwice –  w ramach Programu „Bezpieczna Łapa”.

W tym roku uwaga uczestników została zwrócona na potrzebę dopajania skrzydlatych zwierząt, żyjących w mieście obok każdego z nas. Ptaki umieją znaleźć pożywienie, natomiast woda jest często poza ich zasięgiem, szczególnie w okresie dużych upałów, jak i mrozów. Odwodnione, słabe ptaki stają się ofiarami innych zwierząt albo odchodzą w miejscach swojego odpoczynku.

Wyniki konkursu dostępne są w załączniku: WYNIKI KONKURSU

Wręczenie nagród laureatom oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się w dniu
27 maja 2015 (środa) o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Filia nr 1,
Pl. Inwalidów Wojennych 3 w Gliwicach.

W programie wernisażu organizatorzy zaplanowali:
– prelekcję połączoną z pokazem zdjęć pana Macieja Mikuły na temat życia ptaków
w Polsce
– poczęstunek dla gości