Wywiad z absolwentem

Naszym gościem jest dziś pani Sabina Dylong – studentka Filologii Germańskiej na Uniwersytecie Śląskim. Pani Sabina ukończyła Kolegium Nauczycielskie w Zabrzu
i obecnie przez dwa lata będzie się przygotowywać do obrony tytułu magistra.

1. W którym roku zakończyłaś naukę w naszej szkole?
W 2004 roku.
2. Jakie szkolne wydarzenie utkwiło najbardziej w Twojej pamięci?
Nie potrafię przypomnieć sobie jakiegoś szczególnego wydarzenia. Każdy dzień w SP3 był wyjątkowy 
3. Jaki był Twój ulubiony przedmiot szkolny? Czy nadal interesujesz się tą samą dziedziną?
Najbardziej interesowały mnie przedmioty humanistyczne – język polski, historia, język angielski oraz szczególnie język niemiecki, z którym udało mi się powiązać swoje życie zawodowe.
4. Czy mogłaś rozwijać swoje hobby na kółkach zainteresowań?
Pod kierownictwem pani Pasek, ówczesnej nauczycielki języka polskiego, tworzyłam
z innymi uczniami gazetkę szkolną. Z zamiłowaniem również grałam w siatkówkę, którą trenowałam na SkS-ach.
5. Jakie były Twoje marzenia we wczesnych latach szkolnych? Czy udało Ci się przynajmniej częściowo je zrealizować?
Zawsze marzyłam o tym, aby zostać tłumaczem języka niemieckiego. Niestety ,nie udało mi się (jeszcze) zrealizować tego planu, ale moja teraźniejsza praca już łączy się
z językiem niemieckim – uczę w szkole językowej tutaj w Ostropie. Pracowałam również w hotelu, gdzie dobra znajomość innych języków jest jak najbardziej wskazana.
6. Czy nadal utrzymujesz kontakt z koleżankami i kolegami z klasy?
Tylko z nielicznymi. Część znajomych wyjechała do pracy za granicę, inni rozpoczęli studia w różnych miastach Polski.
7. Co robiłaś zwykle na przerwach?
Na ile na to pozwalała pogoda, spędzałam przerwę na szkolnym podwórku. Z kolegami
i koleżankami budowaliśmy swoje „bazy”, graliśmy w gry zespołowe, wspinaliśmy się na drabinkach.
8. Czym się kierowałaś przy wyborze gimnazjum?
Reputacją szkoły oraz opiniami uczniów do niego uczęszczających.
9. Dokończ zdanie: „Szkoła podstawowa była dla mnie …”
Cudownym czasem beztroski…

Serdecznie dziękujemy za udzielenie wywiadu!