To już drugi miesiąc zmagań z mPotęgą

To już drugi miesiąc zmagań
z mPotęgą i naszym wspaniałym projektem. Dodatkowe zajęcia z matematyki wzbudzają u uczniów wiele emocji. Współpraca w grupach oraz zadania indywidualne to jest to, co nasi uczniowie lubią najbardziej.

 

Na naszych zajęciach nie ma nudy… Każda lekcja to nowe wyzwania
i zmagania matematyczne. Zagadki  z tabliczką mnożenia w tle, szyfry matematyczne w życiu codziennym – to tylko nieliczne ciekawostki dla naszych uczniów.


Dzięki wsparciu finansowemu mFundacji zakupione zostały pomoce dydaktyczne, z których dzieci bardzo się cieszą i chętnie z nich korzystają na zajęciach. Nowe, wspaniałe tablety pozwoliły nam przeprowadzić matematyczne podchody
z wykorzystaniem map internetowych.

Dzieci przy pomocy nowoczesnych technologii wyszukiwały odpowiednie punkty na mapie, a następnie rozwiązywały ciekawe zadania matematyczne.  Wielkim zainteresowaniem cieszyła się układanka matematyczna „Piramida”, która pomogła doskonalić uczniom działania na liczbach naturalnych oraz usprawnić tabliczkę mnożenia.

Podczas zajęć odbyła się również mała olimpiada matematyczna pod hasłem „Zostań mistrzem tabliczki mnożenia” z zachowaniem zasad zdrowej rywalizacji. Uczniowie
w zespołach kilkuosobowych rozwiązywali zadania przy pomocy zakupionych tabletów multimedialnych z wykorzystaniem aplikacji Matzoo. Zwycięska drużyna została nagrodzona słodkimi upominkami. Już nie możemy się doczekać kolejnych zadań
z łamigłówkami matematycznymi!!!

CHCEMY JESZCZE!!!