Międzynarodowy sukces naszych uczennic

Dwie uczennice naszej szkoły – siostry Kinga i Kamila Kokoszka wywalczyły II Miejsce w Mistrzostwach Świata International Pole Show Art Championship
w Zadar w Chorwacji.

Kilka słów o ich sukcesach oraz zamiłowaniu do tego sportu:

Nazywam się Kamila i razem z moją siostrą Kingą już od dwóch lat chodzimy na zajęcia pole dance, czyli taniec akrobatyczny na drążku pionowym. Pole dance to dyscyplina, która wymaga zarówno siły, gibkości, jak
i umiejętności aktorskich. Na zajęcia uczęszczamy do Studia Tańca Havana w Gliwicach, gdzie pod okiem pani Katarzyny Pustelnik-Opiełki trenujemy i wykonujemy jej polecenia.

W 2015r. pojechałyśmy na nasze pierwsze zawody-Pole Show Art of Poland, na których zdobyłyśmy wyróżnienie. Startowałyśmy również na Mistrzostwach Europy, które odbywały się w stolicy Chorwacji-Zagrzebiu. Największym naszym sukcesem było zdobycie 2 miejsca na Mistrzostwach Polski-Pole Show Art of Poland 2016.

Na wszystkich zawodach startujemy w duecie i jesteśmy jedynym duetem w kategorii dzieci profesjonalistów w Polsce.