Projekt matematyczny – zajęcia dla uczniów i ich rodzin

Kolejny miesiąc zmagań projektowych za nami. Jak zawsze na zajęciach działo się wiele ciekawych rzeczy. To nie były zwykłe zajęcia.

Uczniowie młodszych grup czyli z klas 4 na zajęciach wykorzystywali zakupione ze środków projektowych pomoce dydaktyczne takie jak układanki matematyczne oraz wagę i menzurki.

Dzieci ważyły różne przedmioty oraz sprawdzały, czy masa kolorowych cieczy jest inna od masy czystej wody. Dodawały odważniki i podawały ostateczną masę w różnych jednostkach. W starszych grupach również ważono różne przedmioty.

Dodatkowo na zajęciach uczniowie świetnie bawili się w grupach, układając zakupione gry matematyczne, takie jak Frango – gra ułamkowa polegająca na sprawdzeniu wiedzy dotyczącej skracania i rozszerzania ułamków oraz Bingo matematyczne.
W kilkuosobowych grupach uczniowie świetnie bawili się i wymieniali swoją wiedzą dotyczącą wiadomości o ułamkach.

Ciekawym wydarzeniem w ostatnim miesiącu naszych zajęć były popołudniowe zajęcia, które zostały zorganizowane dla uczniów wraz w ich rodzinami. Na zajęcia przybyli uczniowie wraz z rodzicami, dziadkami oraz rodzeństwem. Konkurencje na różnych stanowiskach wzbudziły wiele emocji szczególnie wśród rodziców. Zajęcia bardzo wszystkim podobały się. W nagrodę za emocjonujące popołudnie zarówno na uczniów jak i na zaproszonych gości czekał słodki poczęstunek – soki, ciasta, ciasteczka oraz inne smakołyki.

Galeria zdjęć z tego wydarzenia: LINK