Relacja z realizacji Projektu mPotęga

Od 4 września ruszyła realizacja projektu w naszej szkole. Czas było poinformować rodziców o dodatkowych zajęciach, przygotować plakaty, ulotki informacyjne oraz zapoznać z założeniami zajęć samych uczestników, czyli uczniów klas IV – VII.

Wszystkie sprawy organizacyjne przebiegły zgodnie z planem. Ulotki przygotowane, plakaty informacyjne rozwieszone, lokalne media informacyjne poinformowane.
Czas więc zacząć zajęcia.

Ruszyliśmy 18 września. Pogoda w tym tygodniu nie dopisała na grę terenową –  podchody, ale poszukiwania zaginionego skarbu szły podczas zajęć zgodnie z planem uczniów. Poszczególne grupy podczas zajęć szukały skarbu używając tablicy interaktywnej. Inni zaś rysowali matematyczną opowieść o zaginionym skarbie oraz wymyślali ciekawe zakończenia. A co działo się w innych grupach? Oj, działo się…
metry na zajęciach królowały…szkoła przemierzona wzdłuż i wszerz…zamiana jednostek długości utrwalona i powtórzona. Wymiary placu zabaw też się zgadzają. Oprócz tego uczniowie klas IV skupili się na obliczeniach czasowych oraz grze „domino zegarowe”.

Zajęcia sprawiają uczniom dużo przyjemności. Podczas nich utrwalają swoją wiedzę matematyczną, nabywają nowe umiejętności matematyczne oraz współpracują w grupie. Relację z zajęć można zobaczyć na naszych zdjęciach.