ŚWIATOWY DZIEŃ FAIR PLAY

7. września obchodzimy Światowy Dzień Fair Play ustanowiony (w 2020 roku) przez Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP). To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu. ,,Ten dzień jest ważny, ponieważ staramy się uczynić świat miejscem lepszym do życia i dorastania poprzez przykład uczciwej gry w sporcie’’ – powiedział Jeno Kamüti, prezydent Międzynarodowego Komitetu Fair Play.

Polski Komitet Olimpijski i Klub Fair Play PKOl włączają się w obchody Światowego Dnia Fair Play. Wierzymy, że sport, uprawiamy zgodnie z duchem fair play, kształci moralnie jednostki i społeczności, poprawia edukację oraz wspiera promocję harmonii i pokoju. Z tej okazji nasza szkoła dołączyła do aktywnego uczestnictwa i zorganizowania ,,Biegu Fair Play’’ w dniach 7-14 września br. na lekcjach wychowania fizycznego.

W 2021 roku do akcji: „Biegu Fair Play PKOI” dołączyło 291 szkół z całej Polski, ponad 70 tysięcy uczniów. Wydarzeniu towarzyszyły także inne inicjatywy o charakterze edukacyjnym.

Naszą rolą jest wspieranie i zachęcanie do promowania etyki w sporcie i życiu, jak również wychowania młodzieży poprzez sport. Nie ustajemy w wysiłkach, by sport i uczciwa gra zawsze zwyciężały, a przemoc była niedopuszczalna.