Wizyta Strażaków z OSP KSRG Gliwice-Ostropa

Strażacy z OSP Gliwice-Ostropa odwiedzili dziś naszą szkołę i zorganizowali dla dzieci z oddz. przedszkolnego oraz klas 1-8 niezwykle ciekawy pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz prezentację sprzętu strażackiego. Dla uczniów było to nie tylko interesujące, ale i bardzo pouczające wydarzenie.

Podczas pokazu strażacy zaprezentowali podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Dzieci mogły także same wypróbować w praktyce zdobytą wiedzę i poćwiczyć na fantomie sprawdzania oddechu i tętna, sztucznej wentylacji, udzielania resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Dzieci miały także okazję nauczyć się, jak prawidłowo reagować w przypadku zagrożenia, powtarzając podstawowe informacje dot. numerów alarmowych oraz informacje, jakie należy podać dyspozytorowi.

Strażacy odpowiedzieli również na kilka pytań i rozwiali wątpliwości dotyczące udzielania pierwszej pomocy.

Pokaz sprzętu strażackiego również był bardzo interesujący dla uczniów. Strażacy pokazali nam elementy strojów koszarowych oraz specjalistycznych kombinezonów i strażackich ubrań bojowych. Dzieci mogły nawet przymierzyć strój bojowy.

Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z wizyty strażaków i nie tylko mieli okazję nauczyć się czegoś nowego, ale także mogli zobaczyć na własne oczy, jak wygląda praca strażaka. Chcemy serdecznie podziękować strażakom z OSP Ostropa za wspaniałą prezentację i mamy nadzieję, że będą mieli okazję odwiedzić nas ponownie w przyszłości.

Strażacy zachęcili uczniów do wstąpienia w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.