Zajęcia świetlicowe – propozycje gier i zabaw 2

Świetne rysunki na podstawie dłoni  i nie tylko 🙂

Piasek kinetyczny z domowych składników: to prosty i tani przepis na dobrą zabawę w domu. Piasek jest idealny do zabawy dla małych i dużych. Wspólne robienie babek, tworzenie zamków i rozmowy niezwykle budują pozytywne relacje pomiędzy rodzicami i dziećmi. Do wykonania takiego piasku potrzeba: dowolną mąkę i olej lub zamiennie oliwkę, oliwę z oliwek, odżywkę lub balsam do ciała. Piasek z mąki przepis: 8 szklanek mąki, 2 szklanki oleju, ew. barwnik.

Przepis na Piankolinę jest bardzo łatwy: 1 kg mąki ziemniaczanej, jedno opakowanie pianki do golenia oraz odrobinę barwnika. Do miski wsypujemy mąkę i dodajemy do niej piankę. Wyrabiamy do połączenia się składników. Następnie dzielimy masę na porcję – do każdej dodajemy kolorowego barwnika.

1. Zgadnij ile mam zapałek

· Potrzebne akcesoria: pudełko zapałek/wykałaczek
W zabawie może uczestniczyć od 2 do 5 graczy. Każdy z graczy otrzymuje po 5 zapałek.
Wszyscy uczestnicy chowają w prawej dłoni za plecami dowolną ilość zapałek (tzn. od 1 do 5), pozostałe zapałki trzymają w lewej dłoni, tak aby pozostali uczestnicy nie widzieli, ile zapałek ma dany gracz w każdej dłoni. Na raz, dwa, trzy gracze wyciągają zaciśniętą prawą pięść z ukrytymi zapałkami na stół.
Każdy z graczy zgaduje, jaka liczba zapałek znajduje się na stole (w sumie
u wszystkich graczy). Gdy wszyscy się wypowiedzą można otworzyć prawą pięść i policzyć, ile w rzeczywistości było zapałek. Jeśli któremuś z graczy uda się zgadnąć, odkłada jedną ze swoich zapałek i zaczyna się kolejna runda. Wygrywa ta osoba, która pozbędzie się wszystkich zapałek jako pierwsza.

2. Słońce origami

· Potrzebne akcesoria: kartka papieru, kolorowe kredki/flamastry
Dokładna instrukcja, w jaki sposób wykonać słońce, znajduje się na filmie:

Życzymy miłej zabawy w tym trudnym czasie. Pozdrawiamy was cieplutko. Wychowawcy świetlicy