Laureaci konkursu recytatorskiego z j. niemieckiego

28 marca w Szkole Podstawowej Nr 19 z Oddz. Sportowymi w Gliwicach odbyła się II edycja Konkursu recytatorskiego w języku angielskim i niemieckim. Naszą szkołę reprezentowali na nim przygotowani przez Panią Gabrielę Pawliczek oraz Małgorzatę Ginko uczniowie z klas IV – VIII: Gracjan Sydorak, Rozalia Skop, Wiktor Pelka, Martyna Kłyk, Anna Maj, Monika Szejn oraz Denis Szombierski.
Jak zauważyli organizatorzy poziom konkursu był w tym roku niezwykle wysoki. Jury oceniało dobór wiersza, poprawność językową, ale także sposób recytacji, wykorzystane środki teatralne jak: ruchy, gesty, stroje,  rekwizyty, grę aktorską. Uczestnicy konkursu pokazali, że poezję można przedstawić na wiele niebanalnych sposobów.
Nasi uczniowie prezentowali wiersze znanych niemieckich autorów, takich jak Wilhelm Busch, August Heinrich Hoffmann von Fallersleben, czy Karoline Stahl. Ich  treść dotyczyła pór roku, zwierząt, dziecięcego świata oraz zabawnych perypetii ich bohaterów.
Bardzo dziękujemy naszym dzielnym recytatorom za trud włożony w przygotowanie się do konkursu, odwagę oraz wspólnie spędzony czas.

Serdecznie gratulujemy laureatom:
Rozalii Skop z Klasy IVb zajęcia II miejsca
oraz Gracjanowi Sydorakowi z klasy IVc zajęcia III miejsca w kategorii klas 4-6.