Wycieczka przedmiotowa klas szóstych

W dniu 26 października 2023 roku nasze klasy szóste miały wyjątkową okazję odwiedzić kościół Wszystkich Świętych w Gliwicach. Nasza wycieczka była wyjątkowa, ponieważ mieliśmy okazję poznać historię tego miejsca i zwiedzić wieżę, z której roztacza się przepiękna panorama miasta.

Nasza wycieczka rozpoczęła się na placu przed kościołem, gdzie czekał na nas Ksiądz Robert Iskrzycki, który był naszym przewodnikiem. Ksiądz Wikariusz opowiedział nam historię kościoła Wszystkich Świętych. Kościół wzniesiono na przełomie XV i XVI wieku i jest jednym z najważniejszych zabytków Gliwic. To miejsce jest nie tylko centrum duchowym, ale również stanowi ważny element kulturowy miasta.

Następnie przeszliśmy do wnętrza wieży kościelnej, gdzie ks. Iskrzycki opowiedział nam o architekturze i bogatej sztuce sakralnej kościoła oraz legendę związaną z budową wieży kościelnej. Wejście na nią było najważniejszą częścią naszej wycieczki. Wszyscy byliśmy podekscytowani tym pomysłem. Wspinając się po krętych schodach, wchodziliśmy coraz wyżej. Na szczycie Ksiądz Robert opowiadał nam o historii budowy kościoła. Po kilku minutach wspinaczki wreszcie dotarliśmy na samą górę wieży. Widok, jaki się z niej rozciągał, był niesamowity. Mogliśmy podziwiać panoramę Gliwic, z jej charakterystycznymi budynkami i zielenią. Po zejściu na dół, udaliśmy się do wnętrza kościoła, gdzie mieliśmy jeszcze chwilę, aby złapać oddech i podziwiać piękno sztuki sakralnej. Następnie odbyliśmy krótki spacer na gliwicki rynek, gdzie posililiśmy się pyszną pizzą i spędziliśmy miły czas w towarzystwie naszych koleżanek i kolegów z klasy.

Nasza wycieczka do kościoła Wszystkich Świętych była niezwykłą przygodą, która połączyła naukę z zabawą i odkrywaniem nowych miejsc. Jesteśmy wdzięczni Księdzu Iskrzyckiemu za ciekawą opowieść o historii kościoła i za możliwość zobaczenia Gliwic z góry. Ten widok z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Wycieczka odbyła się w ramach przedmiotu historia i kultura własna.